Rabat od ceny detalicznej książki do negocjacji.

Anna Leśniewska

Najpiękniejsza miłość. Mamie

Prezentowany tomik zawiera wiersze o Mamie, która była najdroższą osobą na świecie. Odeszła nagle, zgasła jak płomień świecy na wietrze w 1997 r. Bez Niej świat już nie jest taki sam. To koniec dzieciństwa, utrata domu, oazy ciepła i spokoju. To żal, że za mało się kochało. Już wszystko za późno. Tomik ilustrowany zdjęciami z dzieciństwa.

74 strony

cena 10 zł


zamów

ks. Andrzej Jaremko

Za Tobą Panie

Ks. Andrzej zadebiutował w 2017 r. tomikiem wierszy „Ofiarowanie”, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Prezentowany, kolejny już tomik ukazał się w wyjątkowych okolicznościach, w 25. rocznicę święceń kapłańskich poety. Z wierszy ks. Andrzeja przebija piękna i prosta zażyłość z Panem Bogiem, zachwyt nad pięknem tego świata i radość ze spotkania z drugim człowiekiem.

76 stron

cena 15 zł


zamów

Katarzyna Dragan-Bartoń

Nieoczywiste

Książka bogato ilustrowana zawiera twórczość młodzieńczą zmarłej przed rokiem, niezwykle uzdolnionej sandomierzanki (1974-2018), jak również późniejsze teksty, prozę poetycką i inne. "Tylko nieliczni potrafią zrozumieć, jaka to strata, gdy przepada ziarno, które mogłoby wydać obfity plon. W taki sposób myślą o Kasi ci, którzy zdawali sobie sprawę, jakiego rodzaju potencjał kryła jej dusza..." (cytat z okładki, autorstwa Zbigniewa Niedźwieckiego-Ravicza).

82 strony

cena 15 zł


zamów

Z Chrystusem i z krzyżem w drodze. Zamyślenia

Prezentowane w tej książce, bogato ilustrowane, rozważania Drogi Krzyżowej takich autorów, jak: abp Grzegorz Ryś, ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Marek Dziewiecki, ks. Andrzej Jaremko, ks. Antoni Dunajski, ks. Ireneusz Rogulski, bł. Gerhard Hirschfelder wprowadzają nas w misterium Ukrzyżowanej Miłości. Medytacje są skierowane do każdego człowieka, który pragnie szukać odpowiedzi na pytanie o sens życia i cierpienia.

130 stron

cena 15 zł


zamów

Śmieszki-Pocieszki. Humor dla dzieci

Książka z ilustracjami, zawierająca dowcipy, które dostarczą nie tylko znakomitej rozrywki, ale również ułatwią kształtowanie odpowiednich uczuć, postaw, dążeń młodego czytelnika. Pokażą, jak radzić sobie z wieloma trudnościami życiowymi i niezrozumieniem.

74 strony

cena 15 zł


zamów

ks. Mieczysław Maliński

Modlitwy w intencji zmarłych

Autor w tej nowej książeczce przypomina nam, za kogo powinniśmy się modlić. Tyle mamy do zawdzięczenia tym, którzy są po drugiej stronie. Oni potrzebują też naszej modlitwy. Nie tylko w listopadzie, miesiącu zadumy nad przemijaniem, pamiętajmy o zmarłych, polecając ich dusze miłosierdziu Bożemu.

48 stron

cena 7 zł


zamów

ks. Mieczysław Maliński

Rekolekcje do częstego powtarzania

"Kieszonkowe" wydanie tekstu dotychczas niedrukowanego jako oddzielna całość stanowi pomoc do indywidualnej modlitwy, rozważań, które mogą być inspiracją do spełnienia tego, co ujął krótko autor, ks. Mieczysław Maliński w słowach: "Całe życie musisz się przemieniać w takiego człowieka, jakim Cię pomyślał Bóg".

24 strony

cena 6 zł


zamów

ks. Mieczysław Maliński

Ostatnie rekolekcje

Książeczka zawiera trzy ostatnie nauki rekolekcyjne ks. M. Malińskiego z lat, kiedy stan zdrowia nie pozwalał mu już na głoszenie parodniowych rekolekcji i musiał ograniczyć się do jednej nauki.

Przesłaniem tych tekstów jest to, co zawsze leżało najbardziej ks. Malińskiemu na sercu: żeby uczestnicy rekolekcji na nowo poczuli swoją więź z Bogiem i ożywili w sobie podstawowy nakaz Boży – miłość.
 Żeby każdy z nas pamiętał, że:
„Niebo jest Królestwem Miłości – jest Bogiem, który jest miłością. 
Tyle tam się ze mnie dostanie, ile jest miłością”.

44 strony

cena 8 zł


zamów

ks. Mieczysław Maliński

Uśmiechnięte psalmy
Smilling psalms

Pełne zadumy refleksje znanego pisarza katolickiego, autora licznych książek.
Rozważania te dotykają najgłębszych problemów życia współczesnego człowieka. Napisane lekkim piórem, czyta się jednym tchem. Myśli, do których się powraca.
Wersja polsko-angielska.

112 stron

cena 12 zł


zamów

ks. Mieczysław Maliński

7 grzechów głównych

Książka ukazuje w bardzo zrozumiały sposób istotę grzechu. Wnikliwie analizuje zło grzechów głównych. Opisuje konsekwencje postępowania wbrew Bożym przykazaniom. Pomaga w pojednaniu się z Bogiem, z samym sobą, z bliźnimi. Uczy dojrzałej miłości, która jest podstawą świętości i warunkiem trwałej życiowej radości. Bogato ilustrowana obrazami grzechów głównych Hieronima Boscha.

48 stron

cena 10 zł


zamów

Anna Leśniewska (opr.)

Humor dla najmłodszych

Książka dla dzieci, tych małych i tych dużych. Starannie dobrana porcja humoru dostarcza nie tylko odpowiedniej rozrywki, ale także ułatwia kształtowanie odpowiednich, uczuć, postaw, dążeń, uzupełnia wychowanie moralne, a także stymuluje dzieci intelektualnie, dając im broń w walce z głupotą, złośliwością i wieloma życiowymi trudnościami. Dowcipy zgrupowane są w czterech działach: W domu na wesoło, Na wesoło o zwierzątkach, W szkole na wesoło, Różne na wesoło. 

126 stron

cena 10 zł


zamów

 

Śpiewniczek dla najmłodszych

Zbiór ponad 80 piosenek dla najmłodszych. Z akordami. Zebrane w tym śpiewniczku piosenki mają na celu pogłębienie relacji dzieci z Jezusem... Śpiewajmy wraz z naszymi najmłodszymi o Bogu, który jest Miłością. Niech przez te teksty zrodzi się w sercach dzieci tęsknota za prawdziwą miłością. Uczmy nasze maluchy kontaktu z Bogiem, z Jezusem i Jego Matka, Maryją, by były naprawdę szczęśliwe.

52 strony

cena 6 zł


zamów

Ks. Kazimierz Wójtowicz

Ikony matematyczne albo rachunki ewangelijne

W tych zamyśleniach nad wybranymi (10) perykopami z Jezusowego nauczania autor pomóc chce Czytelnikowi zrozumieć i przyjąć przesłanie Boga, który od wieków mówi do swojego ludu, do czegoś go wzywa i czegoś od niego oczekuje.

86 stron

cena 12 zł


zamów

Ks. Kazimierz Wójtowicz

Imionnik chrześcijański

Bogato ilustrowana niewielka książeczka z kolorowymi ilustracjami świętych patronów z krótkim wierszowanym opisem bardzo trafnie dobranym.

78 stron

cena 10 zł


zamów

ks. Kazimierz Wójtowicz

Imionnik wtóry

Ta bogato ilustrowana książeczka, będąca kontynuacją „Imionnika chrześcijańskiego” pozwala zapoznać się z własnym patronem. Znajdziemy tam zdjęcie danego świętego z krótkim wierszowanym opisem. Autorowi przyświecały trzy cele;
1) ożywić prawdę wiary, którą nazywamy „obcowaniem świętych”
2) uświadomić, że prawdziwy dom jest nie tutaj na ziemi;
3) zainteresować żywotem swego niebieskiego Patrona.

130 stron

cena 10 zł


zamów

ks. Kazimierz Wójtowicz

Imionnik samotrzeci

Kontynuacja „Imionnika chrześcijańskiego” i „Imionnika wtórego”. To trzecia i ostatnia książeczka z wizerunkami świętych Patronów i w lekkiej formie napisanego tekstu o danym świętym. Bogato ilustrowana dla każdego, kto chce zapoznać się ze swoim świętym Opiekunem.

70 stron

cena 10 zł


zamów

Anna Leśniewska

Rozkochana w Twoim Krzyżu

Prezentowane wiersze to bardzo osobiste rozmowy z Panem Bogiem, z Jezusem, powstałe podczas choroby, związanej z poważną kontuzją nogi. Autorka, uwięziona w samotni swego mieszkania szuka drogi wyjścia z samotności.
Nawiązuje duchowy kontakt z Najwyższym, Który daje jej siłę w znoszeniu długotrwałego cierpienia. Te swoiste poetyckie modlitwy mogą posłużyć pomocą cierpiącym bliźnim, przynosząc ukojenie w bólu, a także mogą pogłębić łączność z Tym, Który wszystko może, w Którym to, co po ludzku niemożliwe staje się samą możliwością.

Posłowie ks. dr Kazimierz Wójtowicz,
poeta z Krakowa.

72 strony

cena 8 zł


zamów

Zamyślenia

Na Krzyżowej Drodze

Rozważania tajemnic Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa powstały, by pomóc nam niosącym krzyże codzienności, cierpienia po ludzku nie do zniesienia, w zrozumieniu sensu naszego życia, które po Męce Chrystusa prowadzi ku chwale Zmartwychwstania. Skorzystajmy z tych głębokich rozmyślań pięciu autorów i spróbujmy nasze ludzkie cierpienia złączyć z Męką naszego Zbawiciela.
Spotkanie z Chrystusem na Krzyżowej Drodze może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.

88 stron

cena 8 zł


zamów

Anna Leśniewska (opr.)

Życzenia na Wielkanoc

Zebrane w tej książeczce życzenia autorka zbierała przez ponad 20 lat, szukając w różnych czasopismach religijnych, a także korzystała z otrzymywanych listów, zwłaszcza od osób zakonnych. Wiele z zawartych w tej książeczce tekstów życzeń jest jej autorstwa, mogą one stać się natchnieniem do formułowania własnych myśli, które kryją się na dnie serca. 

40 stron

cena 6 zł


zamów

Anna Leśniewska

Dotyk tęsknoty

Wiersze-modlitwy są drugim tomikiem autorki. Mogą stanowić pomoc dla ludzi ogarniętych smutkiem, rozpaczą, cierpieniem, by w Bogu znaleźli siłę i odwagę do dźwigania krzyża codzienności. 

94 strony

cena 10 zł


zamów

Anna Leśniewska

Kiedy Bóg patrzy

To trzeci tomik wierszy-modlitw, w którym autorka prowadzi dialog z Jezusem. Zamieszczone teksty to osobiste przeżycie spotkania z prawdziwą Miłością. 

96 stron

cena 10 zł


zamów

Anna Leśniewska

Bliskość ocalona

Wiersze młodzieńcze autorki, pisane do tzw. Szuflady. Po wielu latach ujrzały światło dzienne. 

94 strony

cena 10 zł


zamów

Anna Leśniewska

Życzenia i sms-y na Boże Narodzenie

Na 156 stronach tej książeczki znajduje się ponad sto tekstów życzeń religijnych i kilkadziesiąt życzeń smsowych, kierowanych do różnych osób. Niech te teksty służą Państwu jako gotowce, a także niech będą inspiracją do tworzenia własnych życzeń. 

156 stron

cena 9 zł


zamów

ks. Marcin Stania
Dawid Feliszek

Omnia aperta
o tym co ludzkie i nieludzkie

Zbiór wierszy dwóch autorów ilustrowany grafikami.

Zamówienia należy kierować do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach.

132 strony


ks. Andrzej Jaremko

Ofiarowanie

Debiut poetycki ks. Andrzeja Jaremko. Zbiór wierszy o tematyce religijnej i nie tylko. Swego rodzaju podsumowanie 50. lat życia Autora. Wpadające w ucho i serce teksty rymowane, głębokie i pełne refleksji nad życiem, miłością do Pana Boga i drugiego człowieka.

66 stron
+ 2 kolor

cena 10 zł


zamów

Anna Leśniewska

Odnaleźć miłość
Wiersze młodzieńcze i nie tylko...

Prezentowany tomik zawiera w części pierwszej wiersze młodzieńcze, a w części drugiej te, które powstały w ostatnim czasie i są refleksją nad życiem, w różnych jego wymiarach.

66 stron

cena 10 zł


zamów

Wojciech Baran

Wystarczy mi kropla Ciebie

Debiut poetycki krakowskiego autora. Wiersze na wskroś religijne, pełne tęsknoty za dobrem, miłością, za Bogiem. Głębokie myśli, które zmuszają do refleksji. W ich treści odnaleźć można własne, nienazwane przeżycia i uczucia.

42 strony

cena 10 zł


zamów

Janina Lachowicz

W pogoni za wiatrem

Kolejny tomik wierszy wrocławskiej poetki. Teksty bardzo osobiste, pełne nostalgii, miłości do ludzi, empatii.

50 stron

cena 10 zł


zamów

Rabat od ceny detalicznej książki do negocjacji.